Vítejte na stránkách profesionálního tetovacího studia
eShop eMag Forum
CZ EN
Galerie
Home Email

Sterilizace

Již od začátku září 2002 používáme v našem studiu parní sterilizátor nové generace s vývěvou pro vytvoření předvakua a vakuovým sušením. Jde o přístroj, který splňuje ty nejvyšší požadavky kladené pro sterilizaci nástrojů s dutinkami. Ačkoli to není v ČR vynucené vyhláškou nebo zákonem, rozhodli jsme se zakoupit tento drahý přístroj, protože hygiena je na prvním místě a MUSÍ být 100%! V některých evropských zemích je takový přístroj nutný pokud chcete provozovat tetovací studio.

Nejdříve jsme používali přístroj Faro Step B, v současné době k plné spokojenosti používáme přístroj Cominox Sterilclave 18B. edná se o rychlý autokláv třídy B o obsahu 18 l navržený tak, aby splňoval novou vyhlášku, platnou od roku 2005 pro tetovací studia (platnost vyhlášky byla pozastavena)! Přístroj je vyráběný lídrem v oboru, italskou firmou Cominox a používá frakcionované předsterilizační vakuum, které umožňuje sterilizaci nástrojů, dutých nástrojů (tubusy a špičky) a pórovitých náplní (textilií), balených a nebalených.

Proč používat přístroj co umí frakční vakuum? Je tím dosaženo vyšší účinnosti, než u klasických horkovzdušných sterilizátorů, protože díky frakčnímu vakuu jsou vysterilizovány i duté nástroje, což může být u přístrojů bez vakua problematické. Náš sterilizátor prochází 1x ročně testem účinnosti, který provádí pracovníci Městské hygienické stanice.

2009 © Planet Tattoo Studio,K?enová 61, 602 00 Brno, otev?eno: po-pá 10-17  hod., tel. 777PLANET, 777752638, email: info@tattoo.cz

graphic design: info@enginedesign.cz, code: stepanmatl.cz