Péče o nové tetování

Je mnoho způsobů jak se starat o nové tetování a všechny Vás přivedou ke stejnému cíli. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování. Každý způsob má nějaké výhody a nevýhody. Naše metoda je prověřená mnohaletou praxí v tattoo byznysu a je odzkoušená na našich vlastních tělech. Netvrdíme, že je naše metoda ta jediná správná a nejlepší, ale tvrdíme, že ji používáme pro ošetřování tetování na sobě samých. A to k naší plné spokojenosti. Správná péče o tetování je velmi důležitým článkem k pěknému a kvalitnímu tetování.

  1. Ochrannou fólii, nebo bandáž (není nezbytná) odstraňte po 2 – 6 hodinách a tetování omyjte tekoucí vodou a mýdlem. Nejde-li ochranná bandáž lehce odstranit, nejdříve ji namočte. Po umytí tetování osušte čistým ručníkem nebo ubrouskem. Vše provádějte čistýma rukama, z důvodu zabránění infekce. Ve výjimečném případě můžete bandáž ponechat i déle, ale nikdy ne déle než 12 hodin.

  2. Po osušení, doporučuji ponechat tetování několik dlaších hodinv klidu, nejlépe přes noc, jen překrytý čistým oděvem. tetování si během té doby vytvoří ochrannou vrstvu a nebude tak citlivé v následujících dnech. Ráno tetování znovu omyjte vodou a mýdlem a po osušení opatrně potřete slabou vrstvou hojivého krému (Bepanthen Plus nebo nějaký z mnoha Tattoo Aftercare krémů) a opakujte to 2x - 4x denně.
  3. Tetování nesmíte mazat příliš mnoho, mohlo by to způsobit mokvání (to je celkem problém) nebo výskyt vyrážky, či pupínků (což není nic vážného). V případě mazání méně znamená více! Jde hlavně o to, aby se do tetování dostaly hojivé látky obsažené v krému. Ale pozor! Nemazat je taky problém! Pokud zapomenete a tetování jeden den nenamažete, dojde k vyschnutí a to může způsobit předčasné popraskání stroupků což tetování nesvědčí. Tetování natírejte krémem přibližně jeden týden.
  4. Na tetování se mohou, ale nemusí vytvořit stroupky. Neloupat a neškrábat! V druhém a třetím týdnu natírejte tetování už jen ráno a večer výživným pleťovým krémem (doporučujeme s vitamínem E), dokud nedojde k úplné regeneraci pokožky.
  5. První týden se vyvarujte koupání, sauny, slané vody a náročných sportovních aktivit. Po dobu 24 hodin po dokončení tetování nepožívejte alkoholické nápoje. Omezte jejich požívání i po dobu léčebného procesu. Hygienu dodržujte jen krátkým osprchováním a tetování namáčejte co nejméně. Vyvarujte se opalování (i v soláriu) alespoň na dobu 30ti dnů. Raději ale i více, vnitřní zhojení narušené pokožky může trvat až několik měsíců.
  6. Vezměte na vědomí, že působením času, UV záření a stárnutí pokožky může dojít na tetování ke změnám. Starejte se proto o tetování pravidelným používáním pleťových krémů obsahujících vitamín E.
  7. PAMATUJTE! Opalování poškozuje Vaše tetování. Neopalujte ho, nebo ho alespoň chraňte opalovacím krémem se silným UV filtrem!

Tetovací jehly

Používáme jednorázové sterilní jehly vyráběné v zahraničí specializovanou firmou, která tyto jehly dodává do celého světa. Jehly jsou balené do uzavřených blister obalů a jsou vybaleny před zákazníkem. Jsou používány pouze jednou, v žádném případě opakovaně.

tetovací barvy

Tetovací barvy

Používáme barvy značek Kuro Sumi, Mom´s Millenium a Intenze. Všechny barvy byly testovány a schváleny pro použití v ČR a EU.

Desinfekce

Ve studiu používáme desinfekce, které byly schváleny vyhláškou pro použití v ČR.